تاریخچه

مجموعه صنایع کابل کاشان در سال 1362 به شماره ثبت 5689 در شهرستان کاشان تأسیس و پس از آن کارخانه شرکت در راستای تولید انواع هادیهای مصرفی خطوط توزیع، فوق توزیع و انتقال در شهرک صنعتی راوند کاشان راه اندازی گردید. در سالهای نخستین، این شرکت با تولید انواع سیم های هادی مصرفی شرکت های توزیع نیروی برق و برق های منطقه ای توانست جایگاه خود را به عنوان یک تولید کننده خوشنام در این صنعت مهم و استراتژیک تثبیت نماید. در سال 1389 پس از اخذ تاییدیه های لازم از سوی شرکت توانیر، تولید انبوه هادیهای مذکور در تمامی رده ها و سایزهای مورد نیاز صنعت برق کشور در این مجموعه ادامه یافته است.

در حال حاضر این شرکت با فراهم نمودن کلیه امکانات، دستگاه ها و تجهیزات لازم، امکان تولید هادی های مسی، تمام آلومینیومی، آلومینیوم مغز فولاد، آلومینیوم آلیاژی، سیمهای محافظ فولادی، سیمهای محافظ حاوی فیبر نوری و انواع هادیهای پرظرفیت از جمله هادیهای ACSS/RW، ACSS/TW و ACCC را در مجموعه خود فراهم نموده و پس از انجام موفقیت آمیز تمامی آزمایشات طراحی، نوعی و نمونه ای بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی در آزمایشگاههای معتبر داخلی و خارجی، همچون SECRI، توانسته است محصولات خود را به بسیاری از شرکتهای برق منطقه ای، شرکت های توزیع نیروی برق و صنایع کوچک و بزرگ ارائه نماید. این شرکت با ظرفیت تولید سالانه 55000 تن و همچنین تأیید و قرار گرفتن در Vendor List شرکت های صنایع ملی مس ایران، فولاد، نفت، گاز و معادن کشور و همچنین با صادرات گسترده به کشورهای همسایه، توانسته است در چند سال اخیر خود را به عنوان یکی از قطبهای تولید هادیهای مورد استفاده در صنعت برق کشور معرفی نماید.

شرکت صنایع کابل کاشان با برخورداری از پشتوانه غنی علمی در زمینه ساخت هادی های خطوط هوایی انتقال نیرو، گامی راسخ در راه تولید انواع هادی ها نهاده تا بعنوان یک واحد صنعتی خودکفا، نقش خود را در انتقال دانش فنی و تولید محصولات با کیفیت در صنعت ایفا نموده و موجبات اعتلای مرز و بوم مقدس کشور را فراهم نماید.

زمینه فعالیت:

شرکت صنایع کابل کاشان ضمن اعلام توانايي توليد هادي های پرظرفيت و انجام تحقيقات بر روی كليه محصولات مشابه، آمادگی تبادل اطلاعات مهندسی و ارائه مشاوره و انجام كليه محاسبات مربوط به تعیین مشخصات اينگونه هادي‌ها را براي کارفرمایان، مهندسین مشاور و کلیه مشتريان خود اعلام می دارد.

تأییدیه های احراز شده از مجامع معتبر علمی و اجرایی: